Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Hlada sa model/modelka

tadzesi
tadzesi 2012-06-15 09:38:26+02
Fotochtive manzelky / priatelky / zname / zname znamich nafotene, mate si chut nieco nove skusit nafotit a nemate koho. Kde najst fotochtivu zaujimavu tvar ktora je z okolia? Zaujimavu tvar mysli naozaj zrucnu modelku od ktorej sa aj fotograf nieco nauci, popripade obaja budu mat osoh zo spolocnej spoluprace.

Je tu predpoklad ze fotograf ma okolo 30+ rokov a nema dosah na fotogenicke tvare na strednych skolach, popripade VS. Kde najst zaujemcov?

Mozno ephoto.sk by mohlo pridat novu kategoriu model/modelka.
 
Photograph33
2012-06-15 13:05:13+02
nikdy nettreba dehonestovat ludi podla techniky, osobne navstevujem kopec fotoserverov a vidim fotografie, ktore su naozaj uzasne, clovek si hned myslim ze fotak za 5000 eu...pozriem exif a cuduj sa svete......stary dobry Canon 350...pozriem dalsiu foto, uplny nepodarok...pozriem exif a bac.....Canon Mark 2, objektiv 70.200 2.8, alebo dalsie foto urcene pre kos....a Nikon D3.....jeden cesky fotograf z fotopatracky tam dokaze zhovadit naozaj krasne dokonale modelky....vrchol vsetkeho bolo ked sa rozhodol urobit workshop.......tak to bolo smiechu....clovek ktory nevie fotit ide zarabat na svojej neschopnosti.......
 
Marek Janicko
2012-06-15 13:47:11+02
príspevok od: tadzesi
Myslienka nebola dehonestovat ludi s D3100 + 18-105. Predpoklad je ten, ze tento druh fotoaparatu si kupuje foto zaciatocnik co este nevie kam pojde. Ak uz ma niekto F5 a hoci aj prechadza na digital, tak si nekupi uplnu low triedu digi fotoaparatu. Opat predpoklad.

A modeliek vobec nieje dost. Ak ma niekto gule obhanat cudzie dievcata po FB lebo sa mu zdaju fotogernicke, tak prosim. Snaha je aby cas straveny fotenim a postprodukciou posunul skusenosti dopredu. Vytiahnutie dievcata bez skusenosti z FB prinasa trapenie sa a opak pozadovaneho chceneho vysledku = 2x moja skusenost.
Coze? Ja prave mam najradsej foto neskusene. Trenujem si na nich komunikaciu s modelkou a snazim sa prichadzat na sposob, ako neznale dievca poskladat behom chvile do foto polohy.

Ja sa uberam cestou svadobnej fotky a zistil som, ze skusena modelka je super, vystup je sialeny, pre zakaznikov, ako med pre vcely, no prides na realnu zakazku a zrazu ti holka povie, neviem, ako sa postavit, neviem, ako sa tvarit, ... A ty mas na fotenie prinajlepsom 1 hodinu a musis to nafotit na 1dnicku, ak chces naberat klientelu.

A zase nerob z modeliek nieco nad ludske. Su to normalne baby, ked si pohodak velmi rada ti zapozuje 1-2x bez problemov zadara.
 
Marek Janicko
2012-06-15 13:49:14+02
príspevok od: Photograph33
nikdy nettreba dehonestovat ludi podla techniky, osobne navstevujem kopec fotoserverov a vidim fotografie, ktore su naozaj uzasne, clovek si hned myslim ze fotak za 5000 eu...pozriem exif a cuduj sa svete......stary dobry Canon 350...pozriem dalsiu foto, uplny nepodarok...pozriem exif a bac.....Canon Mark 2, objektiv 70.200 2.8, alebo dalsie foto urcene pre kos....a Nikon D3.....jeden cesky fotograf z fotopatracky tam dokaze zhovadit naozaj krasne dokonale modelky....vrchol vsetkeho bolo ked sa rozhodol urobit workshop.......tak to bolo smiechu....clovek ktory nevie fotit ide zarabat na svojej neschopnosti.......
Tak tak. Tiez som si to vsimol. Dokonca kamoska ma D40x sice ma za sebou foto skolu ale vysledky, ake dosahuje su fakt suprove. Po dlhsej neaktivnosti ide zakupit D800 a som zvedavy co z toho vycari, ked sa vrati do branze.
 
piggee
2012-06-15 15:04:03+02
príspevok od: tadzesi
Fotochtive manzelky / priatelky / zname / zname znamich nafotene, mate si chut nieco nove skusit nafotit a nemate koho. Kde najst fotochtivu zaujimavu tvar ktora je z okolia? Zaujimavu tvar mysli naozaj zrucnu modelku od ktorej sa aj fotograf nieco nauci, popripade obaja budu mat osoh zo spolocnej spoluprace.

Je tu predpoklad ze fotograf ma okolo 30+ rokov a nema dosah na fotogenicke tvare na strednych skolach, popripade VS. Kde najst zaujemcov?

Mozno ephoto.sk by mohlo pridat novu kategoriu model/modelka.
Na toto funguje fotopatracka (www.fotopatracka.cz).
Tam si vyhladaj podla parametrov ake potrebujes babu a sa s nou dohodni. Myslim, ze urcite najdes.
 
lu_boss
2012-06-15 15:25:44+02
Uz Ti dvaja poradili, ja do tretice - www.fotopatracka.cz
Nic lepsie nie je.



 
hubertsvk
2013-01-09 09:30:03+01
ludia ja som zaciatocnik a amater a naozaj mam celkom vypracovany "pant na tvari" ale zohnat babu, ktora sa pred fotakom neotoci chrbtom so slovami "daj to prec ja nie som fotogrnicka" alebo ... ine slova , je naozajstny problem
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-09 09:41:36+01
príspevok od: hubertsvk
ludia ja som zaciatocnik a amater a naozaj mam celkom vypracovany "pant na tvari" ale zohnat babu, ktora sa pred fotakom neotoci chrbtom so slovami "daj to prec ja nie som fotogrnicka" alebo ... ine slova , je naozajstny problem
martin:
www.fotopatracka.cz
www.photogenic.sk

len nepočítaj, musíš začať s babami bez skúseností ak chceš fotiť formou TFP.
 
hubertsvk
2013-01-09 10:04:59+01
to som nevedel ze su taketo servery vdaka martin ... zase mas u mna kavicku
 
michaell
2013-01-09 10:17:54+01
príspevok od: jojooff
Prave som sa docital ze kto ma D3100 a 18-105 v ruke je uplna lama . prepana jana. To sa ten svet ale dopracoval do zaujimavych parametrov.
Na com ste pan tadzesi fotil pred 10 rokmi ? ake parametre mal vas digitalny aparat ? Mozno ste mal hrdo na krku F-5 . ale to tiez este nie je zaruka ze vysledok bol megatuttibrutal namakany.
Ja len chcem malinko chranit nas co fotia pre radost.
A modeliek je aj tak dost..Aby som sa vratil k p;vodnej teme Len to chce trosku pohnut pantom na tvari
JOJO MAS ODOMNA BOD CI VERITE ALEBO NIE FOTOGRAFIE KTORÉ SÚ OD RUSKEJ SMENY S PRED 20 ROKOV SU FOTOGRAFIE HODNÉ VÝSTAV. ZAVISI TO OD TOHO KTO TO MA V RUKACH............
 
michaell
2013-01-09 10:33:32+01
JASNE ZE DNES UZ MI TENTO APARAT LEŽÍ V ZABUDNUTÍ - ved si len skuste predstavit že po 36 zaberoch potrebujete vymenit film za novy že len skúsenostami vite ako tá fotografia bude vyzerať pretože tú fotografiu uvidíte až po vyvolaní .....to čo umožnuje dnešná doba vo fotografii je báječná vec radosť fotografovať no na strane druhej dnes naozaj si mnohý myslia že kúpov aparátu som sa stal fotograf. NO CESTA JE DLHÁ........FOTÍM 20 ROKOV a stale sa mám čo učit.....
 
jojooff
2013-01-09 12:21:07+01
príspevok od: michaell
JOJO MAS ODOMNA BOD CI VERITE ALEBO NIE FOTOGRAFIE KTORÉ SÚ OD RUSKEJ SMENY S PRED 20 ROKOV SU FOTOGRAFIE HODNÉ VÝSTAV. ZAVISI TO OD TOHO KTO TO MA V RUKACH............
bod som si zapisal do dennicka dik a svatu pravdu mas ..
 
Filip Bucher
2013-01-09 18:28:48+01
clovek sa ide prihlasit na casting, a ono toje toto... akoze ten nazov je maximalne zavadzajuci!!! pfuj.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()