Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon EOS 90D vs EOS RP

IAAF
2020-09-23 20:53:57+02
Zdravím Aký máte názor na tieto dva verzie? Viem ze na fotografovanie je mať dobré full frame a práve RP to ma ale nie je to zrkadlovka co je škoda. Ak by ste mali vyberať medzi nimi dvoma ktoreho by ste kúpili na fotografovanie a natáčanie? 🤔A prečo? Diky za skorú odpoveď.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-23 21:08:32+02
Canon EOS 90D je jedna z najlepsich pokrociulych amatersskych zrkadloviek. o EOS R9 nemozem povedat, ze je jedna z najlepsich amaterskcyh bezzrkadloviek. EOS 90D je mozno labutiou piesnou DSLR Canon. EOS RP ale nie je privelmi vydareny model. Pouziva stary hardver.

Objektivy RF su urcite lepsie ako EF. Ale prva generacia FF CSC Canon nie je zrovna ta, co by vyrazala dych. Zato druha generacia R6 a R5 sa vydarili, lenze cena je niekde uplne inde.

Buducnost je v bezzrkadloévkach, ale ide o to, ci si pozes dovolit tu dobru. Ak nie, vyuzi to, ze DSLR su aktualne na vrchole a kup si D90.
 
IAAF
2020-09-23 21:42:01+02
Nechcem investovať veľa keďže dôležitejšie nie je telo ale samotný objektív. Čiže pre mňa na začiatok je príliš ťažko sa rozhodnúť medzi nimi pretože som nerozhodný. Na RP ma. Priťahuje práve ten Full Frame ale keď pozerám. 90D ma. Lepšie parametre 🤔🙁
 
patrac00
2020-09-24 07:59:54+02
Investoval by som do nového RF systému. RP vôbec nie je zlá a po čase keď klesnú ceny kúpiš lepšie telo.
 
Scout
2020-09-24 08:34:00+02
príspevok od: IAAF
Zdravím Aký máte názor na tieto dva verzie? Viem ze na fotografovanie je mať dobré full frame a práve RP to ma ale nie je to zrkadlovka co je škoda. Ak by ste mali vyberať medzi nimi dvoma ktoreho by ste kúpili na fotografovanie a natáčanie? 🤔A prečo? Diky za skorú odpoveď.
Ešte by bolo dobre vedieť, čo chceš fotiť a čo natáčať.
 
IAAF
2020-09-24 16:48:27+02
príspevok od: Scout
Ešte by bolo dobre vedieť, čo chceš fotiť a čo natáčať.
V s krátkosti short filmy o rozsahu 3-5min max. Pribehy ĽUDÍ, športove (iba jeden druh) a prírodu. Fotiť portréty, architektúru, prírodu a koncert. Pozeral som dnes aj na Canon R6 ale ta cena ma položila na kolená 😔
 
patrac00
2020-09-24 19:19:27+02
Btw. dnes máš už pomerne slušný výber manuálnych natívnych RF skiel od tretích výrobcov za pár eur, čo by na video mohlo byť OK.
 
blahoslav J B Art
2020-09-24 20:51:54+02
príspevok od: IAAF
V s krátkosti short filmy o rozsahu 3-5min max. Pribehy ĽUDÍ, športove (iba jeden druh) a prírodu. Fotiť portréty, architektúru, prírodu a koncert. Pozeral som dnes aj na Canon R6 ale ta cena ma položila na kolená 😔
vzhladom na to, co si napisal vo svojich prispevkoch a kedze tu nemas v galerii ziadnu fotku, podla mojho nazoru je uplne jedno, ktory z nich si kupis ... pretoze kym clovek zvladne ako-tak zanre, co zamyslas, vymeni aj tak prvy fotak za nejaky iny
 
Scout
2020-09-24 22:33:07+02
príspevok od: IAAF
V s krátkosti short filmy o rozsahu 3-5min max. Pribehy ĽUDÍ, športove (iba jeden druh) a prírodu. Fotiť portréty, architektúru, prírodu a koncert. Pozeral som dnes aj na Canon R6 ale ta cena ma položila na kolená 😔
Tak to by som šiel asi do 90D. Natívne kvalitné RF sklá sú za riadne pálky. Medzi EF a EF-S sklami nájdeš výborné sklá za prijateľné peniaze.
Okrem tých portrétov ma nenapadá tvoj žáner, ktorý nenafotíš rovnako alebo jednoduchšie (šport) ako s RP.
Prípadne sa pozri na Fuji. Dá sa tam vyskladať slušný set za prijateľné peniaze a aj video majú posledné modely výborné
 
IAAF
2020-09-25 16:05:16+02
príspevok od: Scout
Tak to by som šiel asi do 90D. Natívne kvalitné RF sklá sú za riadne pálky. Medzi EF a EF-S sklami nájdeš výborné sklá za prijateľné peniaze.
Okrem tých portrétov ma nenapadá tvoj žáner, ktorý nenafotíš rovnako alebo jednoduchšie (šport) ako s RP.
Prípadne sa pozri na Fuji. Dá sa tam vyskladať slušný set za prijateľné peniaze a aj video majú posledné modely výborné
Aha nepozeral som ešte koľko stoja ale viem napr ze do toho RP sa dá použiť aj objektív od zrkadlovky. Samozrejme nie vsetke ale tie co majú full frame. 🤔
 
IAAF
2020-09-25 16:16:26+02
príspevok od: blahoslav J B Art
vzhladom na to, co si napisal vo svojich prispevkoch a kedze tu nemas v galerii ziadnu fotku, podla mojho nazoru je uplne jedno, ktory z nich si kupis ... pretoze kym clovek zvladne ako-tak zanre, co zamyslas, vymeni aj tak prvy fotak za nejaky iny
Áno, v tom je pravda, ze časom si kúpim lepšie ako každý, a už rovno profesionalnejsie ale to potrvá nejaký čas a bohužiaľ aký to neviem. Taktiež si nemyslím, že každý pólo alebo profesionál mení každým rokom alebo dvoma za nové. Alebo sa mýlim? 🤔
 
aladar56
2020-09-25 21:18:06+02
príspevok od: IAAF
Aha nepozeral som ešte koľko stoja ale viem napr ze do toho RP sa dá použiť aj objektív od zrkadlovky. Samozrejme nie vsetke ale tie co majú full frame. 🤔
Na RP pripojis cez adapter vacsinu objektivov EF a EF-S. Pri objektivoch pre APS-C snimace vsak ides na cropp. Ja som si pred casom kupil RP-tiez hlavne koli FF, ale dnes by som asi siel skor do 90D. RP mi pride znacne pomalsia, mam dojem ze ma dost slaby dynamicky rozsah a ta vydrz baterie je strasna - niekto pisal ze na jedno nabitie spravil cca 900 cvakov, ja max.300
 
IAAF
2020-09-26 19:20:19+02
Ak pozerám tak to vyzerá takto že 90D ma lepšie video a 90RP ma lepšie fotky. Súhlasíte aj Vy? Či sa mýlim.
 
blahoslav J B Art
2020-09-26 20:12:51+02
príspevok od: IAAF
Ak pozerám tak to vyzerá takto že 90D ma lepšie video a 90RP ma lepšie fotky. Súhlasíte aj Vy? Či sa mýlim.
nezalezi na to, co my povazujeme za lepsie, alebo co sa paci nam, ale co tebe ... my si to predsa kupovat nebudeme
 
IAAF
2020-09-27 18:22:49+02
Así zoberiem do začiatku 90D aj keď viem že časom kúpim bezrkadlovku ako druhú voľbu. Objektív na portrét a filmovanie Canon EF 85mm f/1.4L IS USM vzhľadom k tomu že sa dá použiť aj na bezrkadlovku.. Myslím ze je to skvelá skvelá voľba.
Aký máte názor na tento typ objektívu? 🤔
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-27 18:41:47+02
príspevok od: IAAF
Así zoberiem do začiatku 90D aj keď viem že časom kúpim bezrkadlovku ako druhú voľbu. Objektív na portrét a filmovanie Canon EF 85mm f/1.4L IS USM vzhľadom k tomu že sa dá použiť aj na bezrkadlovku.. Myslím ze je to skvelá skvelá voľba.
Aký máte názor na tento typ objektívu? 🤔
Na EOS R odporucam original RF 85/2 Macro. Vyborny pomer cena/vkyon. Osty na plnu dieru, k tomu stabilizacia obrazu.
 
IAAF
2020-09-27 18:57:17+02
príspevok od: Karol Srnec
Na EOS R odporucam original RF 85/2 Macro. Vyborny pomer cena/vkyon. Osty na plnu dieru, k tomu stabilizacia obrazu.
Čiže ak som pochopil dobre ten RF je lepší oproti tomu co som poslal? 🤔 Diky
 
patrac00
2020-09-27 21:35:18+02
Určite. Akurát na tú 90D ho nenasadis...
 
IAAF
2020-09-27 21:44:39+02
príspevok od: patrac00
Určite. Akurát na tú 90D ho nenasadis...
Tak to po premýšľam možno nakoniec to vyjde asi cenovo rovnako 90d + objektív a Canon R6 + ten RF 🤔
 
blahoslav J B Art
2020-09-27 21:57:47+02
mat na natacanie videa a fotenie len jeden objektiv 85mm na FF (resp. 135mm s EOS 90D) sa mi zda prilis malo ... teda prilis vela (mm)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()