Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

aký telezoom?

bobino38
bobino38 2024-03-15 11:31:38+01
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť k bezrkadlovke Nikon Z5 vybrať medzi týmito telezoomami?
Tamron 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD baj. Nikon Z alebo Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR ?
Ktorý z nich je lepší pre wildlife, fotenie vtáctva, prípadne i šport?...ďakujem
 
gytheio
2024-03-21 19:18:27+01
príspevok od: Paladin25
Aj toto žiaľ pletieš. Ono sa to v priebehu času mení, ale Canon na určitý čas úplne uzavrel bajonet a niektorý výrobcovia dokonca stiahli svoje objektívi z pultov (myslím že to bol Viltrox), kvôli hrozbe žaloby. Nikon v tej dobe úzko spolupracoval s Tamronom (niektoré objektívy rebrandoval, iné pustil pod značkou Tamron) ale tiež nebol plne otvorený a dalo by sa povedať že objektívy na "Z" prichádzali až po Nikon požehnaný. Napríklad SIGMA priniesla APSC objektivi, kde Nikon zjavne nejavý záujem. Dnes je situácia iná a aj Canon sa viac otvára iným značkám, ale Nikon aktuálne viac a Sony najviac (sony je do určitej mieri otvorený bajonet avšak aj Sony blokuje iným výrobcom niektoré funkcie napríklad viac FPS).

A nie je to chyba Nikonu alebo chyba Canonu ale ich politika. Dovnútra aj tak úplne nevidíme...
Pozri, moja prva bezzrkadlovka bola Canon R, cez adapter som na nom pouzival Sigmu, Tamron.. a bez adaptera Samyang AF 14mm a to vsetko bez jedineho problemu. Viltrox? K comu kto potrebuje Viltrox? Chcel som tym vsetkym povedat, ze Nikon ma problemy a nie Canon.
-1
0
 
gytheio
2024-03-21 19:28:43+01
príspevok od: Paladin25
Aj toto žiaľ pletieš. Ono sa to v priebehu času mení, ale Canon na určitý čas úplne uzavrel bajonet a niektorý výrobcovia dokonca stiahli svoje objektívi z pultov (myslím že to bol Viltrox), kvôli hrozbe žaloby. Nikon v tej dobe úzko spolupracoval s Tamronom (niektoré objektívy rebrandoval, iné pustil pod značkou Tamron) ale tiež nebol plne otvorený a dalo by sa povedať že objektívy na "Z" prichádzali až po Nikon požehnaný. Napríklad SIGMA priniesla APSC objektivi, kde Nikon zjavne nejavý záujem. Dnes je situácia iná a aj Canon sa viac otvára iným značkám, ale Nikon aktuálne viac a Sony najviac (sony je do určitej mieri otvorený bajonet avšak aj Sony blokuje iným výrobcom niektoré funkcie napríklad viac FPS).

A nie je to chyba Nikonu alebo chyba Canonu ale ich politika. Dovnútra aj tak úplne nevidíme...
Ako som pisal predtym, mal by si pisat iba o veciach ktore si vyskusal, lebo inac tu pises veci ktore nie su pravda.
0
1
 
Paladin25
2024-03-21 19:44:36+01
príspevok od: gytheio
Ako som pisal predtym, mal by si pisat iba o veciach ktore si vyskusal, lebo inac tu pises veci ktore nie su pravda.
Kde som napísal nepravdu?
0
0
 
gytheio
2024-03-21 19:46:11+01
príspevok od: Paladin25
Kde som napísal nepravdu?
za tie roky..
-1
0
 
Paladin25
2024-03-21 20:00:40+01
príspevok od: gytheio
za tie roky..
To je vec pohľadu. Aj v tejto diskusii si ma obvinil z klamstva. A keď som ti vysvetlil - pre mňa základy, ktoré by mal poznať každý kto radí užívateľovi aký objektív kupiť na Z5 tak si mi dal za pravdu.

Možno medzi nami len viazla komunikácia a tú pravdu mám častejšie ako si mysliš. Ale stačilo off-topicu.

Rady sme užívateľovi dali teraz je už len na ňom čo si kúpi.
0
1
 
gytheio
2024-03-22 07:19:12+01
príspevok od: Paladin25
To je vec pohľadu. Aj v tejto diskusii si ma obvinil z klamstva. A keď som ti vysvetlil - pre mňa základy, ktoré by mal poznať každý kto radí užívateľovi aký objektív kupiť na Z5 tak si mi dal za pravdu.

Možno medzi nami len viazla komunikácia a tú pravdu mám častejšie ako si mysliš. Ale stačilo off-topicu.

Rady sme užívateľovi dali teraz je už len na ňom čo si kúpi.
Neviem o tom, ze by som ti dal za pravdu, iba sme dosli k tomu, ze problem nie je Sigma alebo Canon, ze ten problem je Nikon. To uz by bolo rozumnejsie zmenit znacku fotoaparatu.
-2
0
 
tyto
2024-03-22 07:50:40+01
príspevok od: gytheio
Neviem o tom, ze by som ti dal za pravdu, iba sme dosli k tomu, ze problem nie je Sigma alebo Canon, ze ten problem je Nikon. To uz by bolo rozumnejsie zmenit znacku fotoaparatu.
i ked nemam chut sa zapajat, ale neda mi ...
co vlastne tymto tvrdenim chces dokazat? zasa len chces nikoho alebo nieco zhodit? zda sa ze to je tvoja oblubena disciplina.

Kedze nikonove objektivy na nikone funguju bez problemov, tak nemoze mat problem nikon...

0
2
 
gytheio
2024-03-22 08:23:25+01
príspevok od: tyto
i ked nemam chut sa zapajat, ale neda mi ...
co vlastne tymto tvrdenim chces dokazat? zasa len chces nikoho alebo nieco zhodit? zda sa ze to je tvoja oblubena disciplina.

Kedze nikonove objektivy na nikone funguju bez problemov, tak nemoze mat problem nikon...

Naozaj zase nechapes o com sa bavime? V nedavnej debate ste tu odporucali Sigmu na Nikon a v tejto debate clovek ktory odporucal tu Sigmu na Nikon, napise, ze to nefunguje ako ma. No a ked ma Nikon problem so znackou akou je Sigma, nie je rozumnejsie zmenit znacku?
A to ste tu svorne tvrdili, ze Canon odmieta objektivy inych znaciek, co vobec nie je pravda.
Je pravda, ze Nikon ma prehnane drahe objektivy a videl som pred par rokmi test objektivov 70-200 2,8 styroch znaciek, Sigma Tamron Canon a Nikon. Horsi od Nikonu bola uz iba Sigma.
-1
0
 
K1000
2024-03-22 08:39:08+01
Keď som kupoval Sigma objektívy na Nikon (dávno, 2015-2017) bolo mi povedané, že Nikon nezaručuje ich fungovanie do budúcnosti. Boli vyrobené a fungujú, ale to sa môže zmeniť. Môže výjsť aktualizácia firmware, ktorá ich znefunkční. Jednoducho, Nikon to nezaručuje.

Bral som to ako čisto teoretickú možnosť a ani v najmenšom ma to neodradilo od kúpy troch pevných Sigma Art, ktoré počas celej tej doby fungujú bezchybne.

Ale je to niečo, čo by mal kupujúci vedieť, nech je to akokoľvek teoretická možnosť.

Ináč, v tom čase ponúkala Sigma možnosť zmeny bajonetu z Nikon na Canon, aj keď to by iste bolo drahé.
0
2
 
gytheio
2024-03-22 08:58:02+01
Jeden z mala kto tu moze pisat k technike je K1000. Pise objektivne, vyskusal ju a nema problem sem dat fotografie, svoje originalne fotografie s exifom, nie nejake pidi nezname blbosti stiahnute z internetu.
-1
0
 
tyto
2024-03-22 09:19:29+01
príspevok od: gytheio
Naozaj zase nechapes o com sa bavime? V nedavnej debate ste tu odporucali Sigmu na Nikon a v tejto debate clovek ktory odporucal tu Sigmu na Nikon, napise, ze to nefunguje ako ma. No a ked ma Nikon problem so znackou akou je Sigma, nie je rozumnejsie zmenit znacku?
A to ste tu svorne tvrdili, ze Canon odmieta objektivy inych znaciek, co vobec nie je pravda.
Je pravda, ze Nikon ma prehnane drahe objektivy a videl som pred par rokmi test objektivov 70-200 2,8 styroch znaciek, Sigma Tamron Canon a Nikon. Horsi od Nikonu bola uz iba Sigma.
nie, naozaj nechapem o com sa bavis ty...ostatnym rozumiem.
0
2
 
gytheio
2024-03-22 09:28:22+01
príspevok od: tyto
nie, naozaj nechapem o com sa bavis ty...ostatnym rozumiem.
to hadam da rozum, ze si rozumiete ked uz roky drzite spolu.. pises ako dieta

uz 10 rokov to iste, ked sem Karol dal clanok, ze je nacase zmenit fotoaparat, je na case robit kvalitnejsie fotografie... napisal som po nim koment, ze obrazovu kvalitu robi objektiv a nie fotoaparat pamatam si ako dnes ako johnnewton a fatality zacali na mna utocit, ze som troll a Karol mi za to zmazal profil.
Neubehlo ani rok a Karol napisal prvy krat, ze objektiv tvory obraz a ze fotoaparat je nepodstatny...
a tak to bolo vzdy a so vsetkym
-3
0
 
K1000
2024-03-22 09:55:23+01
príspevok od: gytheio
Jeden z mala kto tu moze pisat k technike je K1000. Pise objektivne, vyskusal ju a nema problem sem dat fotografie, svoje originalne fotografie s exifom, nie nejake pidi nezname blbosti stiahnute z internetu.
Hehe, dík
Zase, ja som amatér, takže keď píšem nejaké názory, tak vždy z pohľadu amatéra.

Keby hneď aj tie Sigmy prestali fungovať, tak čo by prestalo? Autofokos? Meh, zaostrím ručne. Prenos EXIF? Meh, to mi je jedno.
Jediné zlé by bolo, keby prestalo fungovať nastavovanie clony, lebo tú niet ako zvonku nastaviť.

To mi pripomenulo úsmevnú príhodu:
Raz som bol fotiť s kamarátom, ktorý mal Canon. Chcel vyskúšať môj Sigma Art 24. Lenže nemal ako nastaviť clonu, lebo mal len taký lacný adaptér, ktorý to neumožňoval. Chvíľu fotil na f22, ale potom ho to omrzelo. Našiel jednu úplne tenučkú nitku a pripevnil ju o ten kovový dzindzík vzadu v objektíve, ktorým sa mechanicky otvára clona. Nitku vyviedol pomedzi bajonet a telo von. Tým nastavoval clonu

Keď je niekto vynaliezavý...
0
1
editovaný
 
gytheio
2024-03-22 09:58:38+01
príspevok od: K1000
Hehe, dík
Zase, ja som amatér, takže keď píšem nejaké názory, tak vždy z pohľadu amatéra.

Keby hneď aj tie Sigmy prestali fungovať, tak čo by prestalo? Autofokos? Meh, zaostrím ručne. Prenos EXIF? Meh, to mi je jedno.
Jediné zlé by bolo, keby prestalo fungovať nastavovanie clony, lebo tú niet ako zvonku nastaviť.

To mi pripomenulo úsmevnú príhodu:
Raz som bol fotiť s kamarátom, ktorý mal Canon. Chcel vyskúšať môj Sigma Art 24. Lenže nemal ako nastaviť clonu, lebo mal len taký lacný adaptér, ktorý to neumožňoval. Chvíľu fotil na f22, ale potom ho to omrzelo. Našiel jednu úplne tenučkú nitku a pripevnil ju o ten kovový dzindzík vzadu v objektíve, ktorým sa mechanicky otvára clona. Nitku vyviedol pomedzi bajonet a telo von. Tým nastavoval clonu

Keď je niekto vynaliezavý...
oproti tymto si profesional, takto fotografuju ti co tu davaju zarucene rady
0
1
 
jozef84
2024-03-22 12:00:35+01
príspevok od: gytheio
oproti tymto si profesional, takto fotografuju ti co tu davaju zarucene rady
Ďakujem za reklamu. Ja som proti tebe len amatér. S Gopro alebo s webkamerou by som určite nevedel fotiť.
To je s webkamerou, alebo nepodarená montáž?
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/691658/mam-rad/?s=photos
0
0
 
gytheio
2024-03-22 12:10:11+01
príspevok od: jozef84
Ďakujem za reklamu. Ja som proti tebe len amatér. S Gopro alebo s webkamerou by som určite nevedel fotiť.
To je s webkamerou, alebo nepodarená montáž?
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/691658/mam-rad/?s=photos
ty nevies fotit s nicim
0
1
 
jozef84
2024-03-22 12:24:06+01
príspevok od: gytheio
ty nevies fotit s nicim
Jasné, súhlasím. S "ničím" neviem fotiť. Máš pravdu. To vieš len ty. Potrebujem k tomu aspoň mobil. A ako to tvoje konštatovanie súvisí s témou?
0
0
 
gytheio
2024-03-22 12:36:43+01
príspevok od: jozef84
Jasné, súhlasím. S "ničím" neviem fotiť. Máš pravdu. To vieš len ty. Potrebujem k tomu aspoň mobil. A ako to tvoje konštatovanie súvisí s témou?
AKOU TEMOU??? dal si sem svoje fotografie a prestala to byt tema, dalej uz iba groteska

v kazdej debate si protirecite s tou predoslou debatou, neexistuje ziadna tema
-1
0
editovaný
 
jozef84
2024-03-22 12:52:08+01
príspevok od: gytheio
AKOU TEMOU??? dal si sem svoje fotografie a prestala to byt tema, dalej uz iba groteska

v kazdej debate si protirecite s tou predoslou debatou, neexistuje ziadna tema
Ja som sem dal svoje fotografie? Ty si fakt mimo. Ty si mi tu robil reklamu s mojou fotkou, za čo som sa ti poďakoval. A k téme sa nevyjadrujem, lebo u tých konkrétnych objektívov nemám žiadne skúsenosti. Ak sa chceš vybavovať ďalej mimo témy, tak nech sa páči. Založím vlákno Gypsejo a môžme komunikovať koľko len chceš a o čom chceš, bez toho aby sme spamovali v podstate už zodpovedané vlákno. Môžme tam prebrať celú tvoju históriu, tvoj slovník, tvoje rady pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Myslím, že by to bolo poučné hlavne pre začiatočníkov, aby sa zorientovali v tvojich radách, ale aj pre tých, ktorí sú tu dlhšie... Čo povieš, dobrý nápad?
0
2
 
gytheio
2024-03-22 12:52:27+01
ako si mohol niekam zavesit takyto.. ani neviem ako to nazvat? alebo ako si mohol tak nekvalitne nieco odfotit a dalej to domrvit v programe? to snad ani nemohlo byt dorabane v programe, to "PP" bolo robene v mikrovlnke?
-3
0
 
Strana 2 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()