Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

aký telezoom?

bobino38
bobino38 2024-03-15 11:31:38+01
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť k bezrkadlovke Nikon Z5 vybrať medzi týmito telezoomami?
Tamron 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD baj. Nikon Z alebo Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR ?
Ktorý z nich je lepší pre wildlife, fotenie vtáctva, prípadne i šport?...ďakujem
 
gytheio
2024-03-22 12:54:09+01
príspevok od: jozef84
Ja som sem dal svoje fotografie? Ty si fakt mimo. Ty si mi tu robil reklamu s mojou fotkou, za čo som sa ti poďakoval. A k téme sa nevyjadrujem, lebo u tých konkrétnych objektívov nemám žiadne skúsenosti. Ak sa chceš vybavovať ďalej mimo témy, tak nech sa páči. Založím vlákno Gypsejo a môžme komunikovať koľko len chceš a o čom chceš, bez toho aby sme spamovali v podstate už zodpovedané vlákno. Môžme tam prebrať celú tvoju históriu, tvoj slovník, tvoje rady pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Myslím, že by to bolo poučné hlavne pre začiatočníkov, aby sa zorientovali v tvojich radách, ale aj pre tých, ktorí sú tu dlhšie... Čo povieš, dobrý nápad?
a skadial asi tak mam tuto "fotografiu?"
-2
0
 
jozef84
2024-03-22 13:00:21+01
príspevok od: gytheio
ako si mohol niekam zavesit takyto.. ani neviem ako to nazvat? alebo ako si mohol tak nekvalitne nieco odfotit a dalej to domrvit v programe? to snad ani nemohlo byt dorabane v programe, to "PP" bolo robene v mikrovlnke?
Takže na toto vlákno som to zavesil ja? Ak ťa rozčuľuje moja fotka, tak prečo spamuješ na tomto vlákne a nevyjadríš sa k nej priamo pri nej? Ale pravdupovediac mi to vyhovuje aj tu , aspoň sa niečo naučím.
0
1
 
gytheio
2024-03-22 13:03:13+01
príspevok od: jozef84
Takže na toto vlákno som to zavesil ja? Ak ťa rozčuľuje moja fotka, tak prečo spamuješ na tomto vlákne a nevyjadríš sa k nej priamo pri nej? Ale pravdupovediac mi to vyhovuje aj tu , aspoň sa niečo naučím.
vyjadrujem sa k nej preto tu, lebo si ju sem zavesil, do tvojho portfolia zasadne nechodim, to je na mna moc drasticke...
-2
0
 
jozef84
2024-03-22 13:09:28+01
príspevok od: gytheio
vyjadrujem sa k nej preto tu, lebo si ju sem zavesil, do tvojho portfolia zasadne nechodim, to je na mna moc drasticke...
Zasa si vedľa. Tá fotka aj s inými ďalšími bola v inom vlákne, kde bola k veci. Ale asi si sa zasa stratil. Tu si v inom vlákne, kde sa preberajú telezoomy. A preberajú sa tu dva Nikoňácke zoomy. Kapisto?
0
2
 
gytheio
2024-03-22 13:11:41+01
príspevok od: jozef84
Zasa si vedľa. Tá fotka aj s inými ďalšími bola v inom vlákne, kde bola k veci. Ale asi si sa zasa stratil. Tu si v inom vlákne, kde sa preberajú telezoomy. A preberajú sa tu dva Nikoňácke zoomy. Kapisto?
sudruhu, ked ju zavesis do inej debaty, nemozem ju pouzit v tejto? A TY SI KTO?
-2
0
 
jozef84
2024-03-22 13:22:28+01
príspevok od: gytheio
sudruhu, ked ju zavesis do inej debaty, nemozem ju pouzit v tejto? A TY SI KTO?
Môžeš, urobíš mi reklamu.
Ale potom bohapusto neklam, že som si ju tu do vlákna zavesil ja...
A idem popremýšľať nad tým novým vláknom, nech sú podklady na napísanie poviedky, novely, románu, alebo aspoň básničky na tému "gytheio". Budeš večne živý.
A musím ti bohužiaľ znova skopírovať text , lebo na prvýkrát nerozumieš:
"Zasa si vedľa. Tá fotka aj s inými ďalšími bola v inom vlákne, kde bola k veci. Ale asi si sa zasa stratil. Tu si v inom vlákne, kde sa preberajú telezoomy. A preberajú sa tu dva Nikoňácke zoomy. Kapisto?"
0
2
 
gytheio
2024-03-22 13:26:51+01
príspevok od: jozef84
Môžeš, urobíš mi reklamu.
Ale potom bohapusto neklam, že som si ju tu do vlákna zavesil ja...
A idem popremýšľať nad tým novým vláknom, nech sú podklady na napísanie poviedky, novely, románu, alebo aspoň básničky na tému "gytheio". Budeš večne živý.
A musím ti bohužiaľ znova skopírovať text , lebo na prvýkrát nerozumieš:
"Zasa si vedľa. Tá fotka aj s inými ďalšími bola v inom vlákne, kde bola k veci. Ale asi si sa zasa stratil. Tu si v inom vlákne, kde sa preberajú telezoomy. A preberajú sa tu dva Nikoňácke zoomy. Kapisto?"
sudruhu, kopiruj si co chces, mne je sumafuk v ktorom vlakne to bolo.. pointa je, ze kde si nabral odvahu zverejnit nieco take

a vobec, mas problem vysvetlit preco je to tak hnusne lajdacky znicene?
-1
0
 
gytheio
2024-03-22 13:36:34+01
príspevok od: jozef84
Môžeš, urobíš mi reklamu.
Ale potom bohapusto neklam, že som si ju tu do vlákna zavesil ja...
A idem popremýšľať nad tým novým vláknom, nech sú podklady na napísanie poviedky, novely, románu, alebo aspoň básničky na tému "gytheio". Budeš večne živý.
A musím ti bohužiaľ znova skopírovať text , lebo na prvýkrát nerozumieš:
"Zasa si vedľa. Tá fotka aj s inými ďalšími bola v inom vlákne, kde bola k veci. Ale asi si sa zasa stratil. Tu si v inom vlákne, kde sa preberajú telezoomy. A preberajú sa tu dva Nikoňácke zoomy. Kapisto?"
mas problem vysvetlit ako sa ti podaril spravit taky odpad ale nemas problem sa navazat niekomu do portfolia?
-1
0
 
jozef84
2024-03-22 13:41:14+01
príspevok od: gytheio
mas problem vysvetlit ako sa ti podaril spravit taky odpad ale nemas problem sa navazat niekomu do portfolia?
Ešte by si mohol pár fotiek priložiť, nech mám reklamu.
0
0
 
gytheio
2024-03-22 13:46:00+01
príspevok od: jozef84
Ešte by si mohol pár fotiek priložiť, nech mám reklamu.
ako dobre vidno tvoj ubohy charakter
-2
0
 
jozef84
2024-03-22 13:48:59+01
príspevok od: gytheio
ako dobre vidno tvoj ubohy charakter
Ďakujem, to zvládnem. Budú aj fotečky?
0
0
 
gytheio
2024-03-22 13:55:32+01
príspevok od: jozef84
Ďakujem, to zvládnem. Budú aj fotečky?
niekto normalny povie, ze mu to uslo s tou upravou, krivak zareaguje presne ako ty
-2
0
 
tyto
2024-03-22 14:07:44+01
príspevok od: gytheio
oproti tymto si profesional, takto fotografuju ti co tu davaju zarucene rady
a co mas proti tejto fotke?
0
2
 
gytheio
2024-03-22 14:11:56+01
príspevok od: tyto
a co mas proti tejto fotke?
keby sa ma to opytal niekto iny... ostatne uz som to tu pisal
-1
0
 
tyto
2024-03-22 14:13:47+01
príspevok od: gytheio
keby sa ma to opytal niekto iny... ostatne uz som to tu pisal
nazval si ju odpadom, tak sa pytam akz mas na to dovod...
0
1
 
gytheio
2024-03-22 14:16:56+01
príspevok od: tyto
nazval si ju odpadom, tak sa pytam akz mas na to dovod...
uz som to napisal, ze uz som to pisal.. to mam kazdemu zvlast vysvetlovat? ty nevidis, ze tvoja fotografia nema ani jeden ostry bod, potom nemozes vidiet co je divne na tejto fotografii.
-1
0
 
Paladin25
2024-03-22 14:17:39+01
príspevok od: tyto
nazval si ju odpadom, tak sa pytam akz mas na to dovod...
Tipujem to na závisť!
0
2
 
gytheio
2024-03-22 14:19:46+01
príspevok od: Paladin25
Tipujem to na závisť!
cakal som kto prvy napise tuto formulku, od teba to uplne sedi
-2
0
 
jozef84
2024-03-22 14:20:24+01
príspevok od: tyto
a co mas proti tejto fotke?
Od neho je to lichôtka. Aj do teba rýpal a bola z toho fotka dňa. Asi mu vadí, že tá fotka nie je na kritiku, tak sa do nej pustil. A z tých 1400 pixelov čo má na šírku usúdil, že som tam robil neprístojnosti v podobe retuše a klonovania. Tak teraz spamuje vlákno mojou fotkou a klame jak najatý, že som to tu do vlákna ja dal(fotka(y) boli vo vlákne na Nikon foťáky, kde som dal linky, aby si mohli porovnať fotky z Nikonu z vyššou radou). No a teraz zasa prekrútil, že si môže robiť čo chce a kopírovať odkiaľ chce. Človek mu nevyhovie.
No a teraz uvažujem, že by som mu vzdal poctu vytvorením vlákna o ňom a nemusíme spamovať po iných vláknach. Tam môžem požiadať admina, aby mu dal amnestiu a môže si tam svoju frustráciu vyventilovať koľko chce a bez následkov. Len neviem nájsť vhodnú tému, aby som nevytváral novú. Straty a nálezy by mohlo byť, čo povieš?
0
2
 
tyto
2024-03-22 14:28:46+01
príspevok od: gytheio
uz som to napisal, ze uz som to pisal.. to mam kazdemu zvlast vysvetlovat? ty nevidis, ze tvoja fotografia nema ani jeden ostry bod, potom nemozes vidiet co je divne na tejto fotografii.
...k mojim fotkam sa vyjadrujem pod nimi...tam si sa uz prejavil ako jasny odbornik.

Zaujimave na tom je ze aj napriek tomu ze nema nic ostre, bola to fotografia dna...to len dokazuje to ze ostrost fotografie sa nadhodnocuje nad celkovym dojmom. ako som uz davnejsie pisal, pri dohadoch o tom ci je lepsi FF alebo M43 pisal ze ostrost a detaily nie su vsetko...

takze este raz....uz som pisal ze si ju iba nazval opadom, ja sa pytam aky mas na to dovod?
0
0
 
Strana 3 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()